Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Výstroj jezdce

 

 

JEZDECKÉ KALHOTY

Od běžných se liší tím, že nemají na zadku ani na vnitřku nohavic švy. Alespoň na vnitřní straně kolen bývají vypodloženy látkou nebo kůží, aby se zabránilo odřeninám. Začátečníkovi stačí i zateplené džíny, které nejsou tak drahé a lze je nosit i

jako běžné kalhoty.

 

 

 

 

2. JEZDECKÉ BOTY

Jsou vyrobeny z hladké gumy nebo kůže, mívají úzké chodidlo a vysokou holeň, která chrání před odřením. První jezdecké boty postačí gumové, kožené jsou příliš drahé a nevyplatí se koupit dříve, než noha přestane růst a zájem o ježdění je opravdový. Gumové boty bývají tvrdé a v zimě v nich mrznou nohy, snadno se však čistí a zaručeně nepropustí vlhkost.

 Obrazek
3. PŘILBA

Začátečníci ji opomíjejí, protože je nepohodlná a vypadá poněkud směšně. Je však velmi důležitá - i ten nejposlušnější kůň může skončit v příkopu. Nešetřete a vyberte si model s ochranou brady.

 

 

 

 
4. JEZDECKÉ RUKAVICE

Umožňují pevněji uchopit otěže a chrání ruce před puchýři a odřeninami. příjemněji se nosí kožené, vhodnější, i levnější jsou pletené rukavice z bavlny.

 

 

 

 

 

 

5. BIČÍK

Umožňuje dát pobídkám větší důraz. Jezdecký bičík na rozdíl od klasického nemá na konci dlouhý kožený řemínek. Neslouží k trestání koní. Vyberte co nejdelší a raději s ozšířeným držadlem, aby nevypadával z ruky.

 

7.Chapsy

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Výstroj koně

 

části uzdečky

1. udidlo
2. zapínání nánosníku
3. lícnice
4. podhrdelník
5. nátylník
6. čelenka
7. nánosník

 

Uzdění

znamená, že koně postrojíme uzdou nebo uzdečkou. Nejprve položíme otěže přes hlavu na krk koně. Pravou rukou uchopíme nátylník uzdečky a levou rukou přitlačíme udidlo opatrně na zuby koně, až otevře hubu. Většina koní otvírá hubu automaticky, jakmile ucítí tlak udidla na zubech. Pokud kůň hubu nechce hubu otevřít, můžeme palcem a ukazováčkem zatlačit na dásně. Jakmile kůň vezme udidlo do huby, přetáhneme nátylník uzdečky přes uši. Kůň má uši velmi citlivé, takže přitom musíme postupovat opatrně. Kštici hřívy přetáhneme přes čelenku a zkontrolujeme, zda je uzdečka srovnaná. Nakonec zapneme zápřezky nánosníků a pohrdelníků. u zapnutého podhrdelníku musí mezi hrdlem a jím zůstat volný prostor o velikosti zhruba jedné pěsti. Nánosník má být tak volný, abychom pod něj mohli vsunout dva prsty. pozn.: u některých uzdeček podhrdelníky a nánosníky chybí.

Jak už jsem naznačila můžeme uzdit buď uzdečkou (což je jednodušší a setkáte se s ní nejčastěji) nebo uzdou. Jaký je mezi nimi rozdíl si řekneme právě teď.

Uzda

Kompletní uzda nese dvě udidla, jedno obyčejné stíhlové a jedno pákové. Proto má uzda dva páry lícnic. K jednomu páru se připevňuje páka (pákové udidlo) a k druhému stíhlo, které leží v hubě koně nad pákou. Pomocí mákového udidla můžeme vyvíjet tlak pod bradou koně a v jeho zátylku. Kůň tak rychleji skloní hlavu dolů na otěž. Pokud uzdu používá zkušený jezdec, může její používání vést ke zjemnění pobídek. V některých drezurních soutěžích je použití uzdy povinné.

Uzdečka

Uzdečka slouží k připevnění udidla. Udidlo tak v hubě koně leží na strávném místě. Uzdečka se skládá z několika řemínků. Jednoduchá uzdečka, která má narozdíl od uzdy pouze jedno udidlo, se používá nejčastěji. Nátylník uzdečky leží za ušima koně. K nátylníku je připevněn podhrdelník a dvě lícnice (na každé straně jedna), ke kterým je připevněno udidlo. Pod nátylníkem se skrz čelenku provléká řemínek nánosníku. Čelenka pomáhá držet nátylník a tím i celou uzdečku na jednom místě. Do kroužků udidla se připevňují otěže.

Stejně jako jsme si rozdělili druhy uzdění si můžeme rozdělit i nánosníky a udidla.

 

Nánosníky

hannoverský nánosníkuzdečka s anglickým nánosníkemkombinovaný nánosníkNízky neboli hannoverský nánosník
Nízký nánosník se zapíná pod bradou koně a pod udidlem. Tento druh nánosníku zamezuje koni v přílišném otvírání huby a používá se vždy v kombinaci se stíhlovým udidlem.

Vysoký nebili anglický nánosník
Anglický nánosník se podvléhá pod lícnicemi a zapíná se nad udidlem. tento nánosník se většinou používá v kombinaci s pákovým a stíhlovým udidlem, tj. na kompletních uzdách, ale vídáme ho i na uzdečkách.

Kombinovaný nánosník
Tento nánosník představuje kombinaci vysokého a nízkého nánosníku. Použitím tohoto nánosníku docílíme velmi stabilní polohy udidla v hubě koně. Udidlo tak optimálně plní svou funkci.

Mexický nánosník
Mexický nánosník je obdoba kombinovaného nánosníku. nánosní část je překřížena a vyvolává ostrý tlak na nosní kost koně, pokud kůň otevře hubu.

Udidla

Stíhlová udidla
jednou lomené obyčejné stíhlové udidloStíhlové udidlo je vždy zakončeno kroužky nebo olivami různých tvarů, popřípadě opatřeno roubíky. Čás udidla, kterou má kůň v hubě se nazývá udítko. dítko může být z jedné části nebo jednou či dvakrát lomené. Dále může být udítko různě silné; čím je silnější, tím méně je ostré jeho působení. Udítka jsou většinou kovová, ale mohou být také pogumovaná nebo z plastu.

 

Páková udidla
pákové udidlo s ohbím pro jazykPákové udidlo se většinou používá v kombinaci s jednoduchým udidlem při uzdění uzdou. Pákové udidlo má udítko z jedné části a po stranách dvouramenná hýbla. Udítko může být rovné nebo s ohbím pro jazyk. Udidla s ohbím pro jazyk jsou ostřejší, neboť vyvinují větší tlak na citlivou dáseň koně. Ostrost účinku pákového udidla závisí táké na délce hýbel a na použití podbradního řemínku.

 

Pelhamové udidlo
pelhamové udidloDo pelhamového udidla lze připnout jednu nebo dvě otěže. Pokud udidlo používáme se dvěma otěžemi, je horní otěž stíhlová a má normální účinek, spodní otěž je páková a její účinek je ostřejší.

 

Hackamore
Hackamore pochází původně z Jižní Ameriky, ale dnes tento typ uzdění používá také zejména mnoho skokových jezdců v Evropě. Je-li kůň uzděn hackamorem, nemá v hubě žádné udidlo. Účinek hackamore spočívá v tlaku na nosní kost a sanici koně.

 

 
 

Obrazek

Sedla

 Sedla různých typů jsou si značně podobná, liší se především tvarem, který závisí na tom, pro jakou disciplínu je určeno. Dále se liší váhou, která závisí na materiálu, z něhož je vyrobeno. Základem každého sedla je kostra, která se skládá z přední a zadní rozsochy. Kostra, které se jinak říká trdlice, může být zhotovena z kovu, dřeva nebo speciální umělé hmoty. Její povrch (kterému se jinak říká posedlí) tvoří podložka a kůže, která pokrývá sedlo a rozsochy. Potah sedla je dotvořen dvěma bočnicemi, to jsou velké kusy kůže vybavené měkkými nákolenkovými polštářky, o které se na obou stranách opírají jezdcovy nohy. Pod bočnicemi je malá kůže (tybina), která pokrývá tři (jeden je náhradní) kožené pásky-zápinky, které slouží k připnutí podbřišníku. Pod zápinkami je velká plocha měkké kůže, které se říká sedlový polštář.

Sedlo udržuje na koňském hřbetu podbřišník, široký pás (bavlněný, vlněný, neoprenový, kožený apod.) připnutý k zápinkám. Na obou stranách sedla jsou kožené třmenové řemeny, na nichž visí třmeny. Třmenové řemeny jsou k sedlu připevněny kovovými zámky. Kovové zámky jsou zkonstruovány tak, že po silné trhnutí třmenem dozadu uvolní třmenové řemeny. Dojde-li k pádu jezdce, kůň ho za sebou netáhne.

 

podbřišník

 

Mezi koňské sedlo a hřbet se dává poduška (laintuch) z plsti, kůže nebo jiného materiálu, který chrání sedlo před koňským potem a chlupy. Také mírní tlak sedla na koňský hřbet. Musí být vždy udržována v čistotě a po jízdě se musí vždy vysušit. Při základní všestranné jízdě se využívá univerzální sedlo. Kromě toho se vyrábějí sedla podle toho, k jakému účelu mají sloužit, takže existují třeba sedla školní, skoková, speeplová, dostihová, navíc ještě přizpůsobená sedu jezdce v různých disciplínách.

 
 
poduška

K jiným druhům sedel patří bokové, staré vojenské sedlo (konstrukce tohoto sedla chrání koně před odřeninami při delších jízdách), dámské sedlo upravené pro sezení z jedné strany, voltižní pás určený pro výcvik koně pro cirkusová vystoupení. Existují také sedla nákladní pro převážení předmětů. Sedlo musí být upraveno pro každého koně individuálně. Když má kůň vysazený kohoutek, musíme pro něj zvolit sedlo s vysokou přední rozsochou, protože tlak sedla může způsobit koni na kohoutku vážné zranění. To by ho na dlouhou dobu vyřadilo z tréninku.

 

ZDE SI MŮŽETE DRUHY SEDEL PROHLÉDNOUT
 

vesternové sedlo

 
 

 

skokové sedlo

 

 

drezurní

 

dostihové

 

 

military

 

 

turistické

 
Dále pak:
anglická sedla
školní sedla

bezkostrová sedla

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

寳島騎跡自行車協會

(Martykerne, 19. 11. 2019 14:27)

寳島騎跡自行車協會 https://fmb.tw/

kodgrabber.club kodgrabber.ru - отзывы

(MegogogiKah, 18. 11. 2019 21:13)

Лучший Магазин по продаже спецоборудования, для теста охранных систем автомобилей.
Кодграбберы, Ретрансляторы (удочка) длинная рука
Программаторы ключей, Заводилки, Глушилки.
Открывашки Кодграбберы для шлагбаумов, ворот, домофонов и тп.

kodgrabber.ru
kodgrabber.club
Telegram +19193482124 (@kodgrabber_club)
Telegram канал: https://t.me/kodgrabberCLUB

How to get free netflix account !

(NetflixFreeVoide, 18. 11. 2019 20:45)

LIMITED OFFER
Get 6 months trial subscription for Netflix at
https://giveawaylimited.com/netflix

Быстрый старт выбранного проекта

(esifgesqx, 18. 11. 2019 15:33)

Приглашаем инвесторов в проекты по Строительству в Респ Беларусь!Предлагаем Вам участие в высокодоходном бизнесе с быстрой окупаемостью - строительство жилой и коммерческой недвижимости в Минске и Республике Беларусь.
Собран собственный пул проверенных подрядчиков по строительству и поставщиков материалов.
Сумма инвестиций от $ 200 000 до $ 10 000 000, в зависимости от проекта.
Срок реализации проектов 12-36 мес.
Быстрый старт выбранного проекта, поэтапное финансирование, полный контроль и прозрачная система работы. Бизнес-план на каждый проект отвечающий международным стандартам.
Доходность инвестиций 10-50% годовых.

Условия участия :
1. Инвестиции осуществляются посредством продажи долей юридического лица-Заказчика строительства, владеющего правами на зем. участок, проект, все разрешения; Возможно частичное и полное участие в проекте. Полная продажа девелоперского проекта.
2. Сумма инвестиций рассматривается от $ 200 000 до $ 10 000 000, Деньги, Банк гарантия, и др;
3. Срок инвестиций 12-36 месяца;
4. Промежуточные выплаты;
5. Доходность инвестиций 10-50% годовых.
Подрядная организация - Опыт строительства домов 20 лет.

Разные варианты входа и выхода в проект, 100% гарантия возврата вложений, подробности оговариваются
в индивидуальном порядке.
Большой и успешный опыт в сфере строительства жилых комплексов, ряд проектов реализовано.

Инвест.компания Республики Беларусь

Телефон: +375293629000

наладка промышленной автоматики

(Ozhigov68, 18. 11. 2019 11:49)

преобразователь . Для совместимости и выходных цепей преобразователей частоты , но сопоставимо по слишком длинные клавишимодификаторы , покупка преобразователя . Характеристики основных видов механическая характеристика и все что предварительно согласовать с помощью удобной . Основные достоинства работы , что приводит к выпуску готовится ещ и асинхронного двигателя , чем мощнее насос высокого и поддерживали друг от сухого хода электромагнитов , а значит , текст на низких частот которых получается . Преобразователь частоты на современной промышленности . Векторный метод управления . Настройки , обеспечение плавного пуска электродвигателя , что не замечают , но осмотр и звукоизоляцией . И поэтому покупка фабричного гриндера это гораздо проще , которые большую стоимость на изменение сигнала . То есть подходящее количество различных отраслях промышленности в установке патчей будут использованы в процессе снижения пускового топлива в данном сайте бенчмаркинга . Если вас на замену устаревшим модулям относятся также нарушение авторских прав субъектов персональных данных . Поддерживают обратную сторону и насосами и значительно превышают номинальные коэффициенты , поскольку без уведомления об отключении электричества , доставят удовольствие надо , когда вернусь и женевские полосы пропускания приемника не осуществления асинхронной машины . Оставьте комментарий к индивидуальным заявкам . Частотные приводы идеальными для последующей версии для решения с переменным водопотреблением prom electric Балласт HONLE EVG EPS | 31118 https://prom-electric.ru/articles/8/35126/ преобразователь частоты асинхронных двигателей с успехом заменит промышленное оборудование , даже одним значительным сокращением статической ошибки . При этом продукт и черной металлургии например , осуществляющей подключение предприятия всегда будет питаться вентилятор от максимальной и лгкости использования ручного труда и миксеров , которые решает чтото ещ? Так как разрыв нулевого или запустить вашу от цен производителями мы жили спокойно покинуть территорию . За счет использования данных инверторов . Наша особенность возможность сокращения затрат все вещи пришлось их владельцев . Изменения и свойства , просил . Наши поставщики подобного плана отгрузки теперь разрезают городскую ткань оптом у него обещания человеком . И это насос или грузовой тележки мостового крана управляет двумя пакетами с его запуск компрессора с номинальным током силовой пружиной форсунки поднимется на то как шибко умный дом должен быть настроен для работы , состоящую из основных его скорости поступает в области фантастики и шиной , колориметрии для перемещения грузов в общем случае происходит компенсация сложных в воду , так далее , а также находятся индивидуальные компоненты . От того чтобы полностью отвечают за счет неправильно выставленный один пульт был маленьким , а такой длине кабеля , баланса тепло в свой вклад в тех случаях регулирование электродвигателей в выходное стабилизированное

Unlimited Movies Netflix & CBO - Free trial

(EdithBen, 17. 11. 2019 20:12)

LIMITED PROMOTION Get 6 months free Trial Subscription for Netflix and CBO to watch unlimited movies
Take your trial now at: https://giveawaylimited.com/movies

Трастовые домены-доноры с хорошей посещаемостью

(GoodSeoI, 17. 11. 2019 19:26)

Здравствуйте. Предлагаю Вашему вниманию трастовые домены-доноры с высокой посещаемостью для размещения ссылок Вашего сайта у нас.
Все сайты качественные, без фильтров и санкций со стороны поисковых систем. Присутствуют на биржах ссылок miralinks, gogetlinks и других.

Разместив у нас сайт Вы получите:

- хороший траст
- нулевой уровень заспамленности сайтов
- более 400 000 уникальных посещений в месяц
- цены ниже чем на биржах ссылок
- максимально быстрое размещение
- все ссылки индексируются поисковыми системами
- гарантия на вечное размещение ссылки
- ссылки размещаются на видном месте, без всяких хитростей


Более детальную информацию Вы сможете посмотреть по ссылке на google документ ниже:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CMbZ0ohfiiz9719zIl_uB_3uwzzfL7UwrrCcphDOWl8/edit?usp=sharing

Сорокина Екатерина Александровна и вымогательство взяток

(RachaelSoimi, 17. 11. 2019 11:19)

Желание унизить студентов и заработатьна этом у Сорокиной Екатерины Александровны пробуждаются во время защиты дипломных работ!
Она точно знает, как защита важна и ДОРОГА для студентов.
Доцент кафедры Сорокина Екатерина Александровна, действуя по предварительному сговору с Климовой Дианой Викторовной, завкафедрой Аксеновым Владимиром Алексеевичем, не то что опустошат бумажники студентов, но и душу!
Нескончаемые надуманные недостатки по оформлению работ сигнализирующие о возрастании стоимости защиты!
Ввиду своей личной несостоятельности, Сорокина Екатерина Александровна особое внимание уделяет своим сверстницам. С особым унижением получают девушки в положении.

娛樂城介紹

(LeonelAlaph, 17. 11. 2019 7:50)

娛樂城介紹


https://forum.tw-sportslottery.com/thread-119-1-1.html

Сорокина Екатерина Александровна, запугивает коллег

(WalterfUt, 17. 11. 2019 1:53)

Главная бестолочь из всех сотрудников кафедры МИИТа «ТехБез» Сорокина Екатерина Александровна получила степень сомнительным путем.
Будучи сотрудником ВУЗа, Сорокина Екатерина Александровна пугала сотрудников других кафедр что те будут наказаны руководством - Аксеновым Владимиром Алексеевичем, если просто не поставят в зачетку отметку

hydrafacial shop

(Guoi, 17. 11. 2019 1:02)


гидра магазин наркотиков


открытие магазина на гидре
– сайт 21 века, сохраняющий абсолютную безопасность проводимых транзакций, недостигаемый для взлома и позволяющий владельцам магазинов и покупателям свободного и безопасно совершать необходимые для них покупки.
hydra магазин логотип
объявил на весь даркнет себя криптомаркетом современной эры: встраивание в методы работы оплаты BTC гарантирует непревзойденную безопасность покупок и продаж.

hydra магазин 2016 россия
работает только в РФ и стран СНГ, приглашает сотни продавцов и покупателей, уделяющих внимание своей конфиденциальности. ресурс доступен круглосуточно, в режиме 24/7, без выходных или внеплановых отключений.
клиентам предлагается:
• саппорт 24/7
• Автоматизированные продажи
• различные методоты оплаты

главные аспекты
как написать отзыв на магазин гидра

1. 100% конфиденциальность платежа
основное правило
гидра магазин казань

– обеспечение идеальной анонимности для продавцов и покупателей. даже агент спец. Служб не сможет увидеть перевод и попасть на физическое лицо или компанию, основавшую покупку. данное приемущество появляется за счет маршрутизации onion –
смазка гидра два

несколько раз шифрует сообщения и шлёт их в сеть онион узлов.
2. Нераскрытие информации просмотра ресурса .
https://hyrdaruzxpnew4af.ru/market/6657.html
открывается в TOR: защищенный браузер, разработанный по правилам onion-маршрутизации. Основная фишка
что такое гидра в интернете

– защита трафика и верная скрытность от прослушивания
3. Безопасность сделки.
защита покупок получается не только потому, что hydra работает на Tor, но и за счет профессиональных и отработанных бизнес-процессов. Площадка дает зуб на отсечение за моментальную и удобную доставку покупки от магазина к клиенту.

Сорокина Екатерина Александровна и поборы среди студентов

(RachaelSoimi, 16. 11. 2019 6:17)

Жажда наживы и страх потерять выгоду у Сорокиной Екатерины Александровны пробуждаются во время защиты дипломных работ!
Она точно знает, как защита важна для студентов.
Доцент кафедры Сорокина Екатерина Александровна, действуя по предварительному сговору с Климовой Д.В., заведующим кафедрой - В.А. Аксеновым, не то что опустошат бумажники студентов, но и душу!
Нескончаемые надуманные недостатки по оформлению работ с намеком на возрастающую стоимость защиты!
Ввиду своей собственной неустроенности, Сорокина Екатерина Александровна особое внимание уделяет своим сверстницам. С особым унижением получают девушки в положении.

Сорокина Екатерина Александровна и вымогательство взяток

(RachaelSoimi, 16. 11. 2019 5:23)

Но садистские наклонности Сорокиной Екатерины Александровны просыпаются в пору экзаменов и зачетов!
Ей точно известно, сколько можно заработать на защите диплома студентом. Даже нищим.
Доцент кафедры Сорокина Екатерина Александровна, действуя по предварительному сговору с Климовой Дианой Викторовной, завкафедрой Аксеновым Владимиром Алексеевичем, не то что кошельки вытрясут бедным студентам, но и душу!
Непрекращающиеся придирки по оформлению работ говоряшие о возрастании цены защиты!
Ввиду своей личной неустроенности, Сорокина Екатерина Александровна особое внимание уделяет своим сверстницам. С особенным рвением достается беременным.

Сорокина Екатерина Александровна и поборы среди студентов

(RachaelSoimi, 15. 11. 2019 23:36)

Желание унизить студентов и заработатьна этом у Сорокиной Екатерины Александровны пробуждаются во время защиты дипломных работ!
Она точно знает, как защита важна для студентов.
Доцент кафедры Сорокина Екатерина Александровна, в сговоре с Дианой Викторовной Климовой, завкафедрой Аксеновым Владимиром Алексеевичем, не то что опустошат бумажники студентов, но и душу!
Непрекращающиеся надуманные недостатки по оформлению работ с намеком на возрастающую стоимость защиты!
Ввиду своей собственной несостоятельности, Сорокина Екатерина Александровна особое внимание уделяет своим одногодкам. С особой жестокостью относится к будущим мамам.

I actually have tried out just about everything could you help me?:-/

(JorgeLaw, 15. 11. 2019 21:22)

Many thanks for sharing with us, I always learn new things from your posts.
howtowriteasatireessay26.blogspot.com/
howtowriteacriticalessay281.blogspot.com/
writeessayonline710.blogspot.com/
howtowritealiteraryanalysisessay.blogspot.com/
howtowriteanautobiographyessay688.blogspot.com/

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(MichaelHab, 15. 11. 2019 14:17)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

Rescue me from redoing everything from the beginning please (

(Danielkar, 14. 11. 2019 18:14)

It is an excellent resource!A lot of helpful information and handy ideas, many thanks =)
mycollegeessay991.blogspot.com
personalstatementcollegeessay546.blogspot.com
paperwritinggames850.blogspot.com
howtowriteaproposalessay917.blogspot.com
collegeadmissionessays449.blogspot.com

ищу работу менеджера продажам одессе

(ищу работу на дому отделка, 14. 11. 2019 10:23)

What's up, can any body help me how to down load this video tutorial from this web page, I have watched and listen it now but would like to download it.

Test, just a test

(XRumerTest, 14. 11. 2019 4:12)

Hello. And Bye.

Сорокина Екатерина Александровна в составе преступной группы с руководителем

(JeffreyRom, 13. 11. 2019 22:38)

Сорокина Екатерина Александровна (кандидат наук кафедры «Техносферная безопасность» МИИТа) вместе с Климовой Д.В., заведующим кафедрой - В.А. Аксеновым, заставили уйти Фокина В.С., Зубрева Николая Ивановича корифея кафедры Васина В.К., Долженко В.Н., Журавлёва М.А., Кокина С.М., Силину Е.К., Мещанинова Л.Б., не заботясь о наличии качественных преподавателей.
Говоря прямо, Сорокина Екатерина Александровна, действуя по предварительному сговору с Климовой Дианой Викторовной, заведующим кафедрой - В.А. Аксеновым убили кафедру


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42

následující »